ערבי שירה, ערבי זמר - איציק מלאכי
 
בעקבות משוררים, סופרים ומלחינים

נצא לשיר ולטייל בעקבות משוררים ומשוררות,  יוצרים ויוצרות!

נבקר באתרים, שעליהם כתבו אותם יוצרים. בליווי שירים והסיפורים המרתקים שמאחוריהם, הרבה פיקנטריה...
נשיר את השירים עם ליווי מוסיקלי בכלי נגינה.

לדוגמא: 
בסכר שעל הירדן נשיר: " ראיתי את הסכר פתוח לרווחה, וכל שפעת המים זורמת בשמחה...

בשייח' אבריק נשיר את שירו הידוע של אלכסנדר פן: "אדמה אדמתי...
בטיול המלווה בשירי יין ושכרון, אהבה, תשוקה וגבורה, משולב עם אלכסנדר פן, הרומנטיקן, שובר הלבבות והדון ז'ואן.
המסלולים:אחד בעמק יזרעאל,השני בת"א.

בחורשת האקליפטוס, שעל שפת הכנרת נשיר את: "חורשת האקליפטוס, הגשר הסירה וריח המלוח על המים... 

"שם הרי גולן,הושט היד וגע בם: רחל המשוררת - היוצרת המהוללת, שבורת הלב והגוף, שנפטרה בדמי ימיה. טיול משולב עם נעמי שמר. הפזמונאית המלחינה, והמתרגמת המוכשרת. כלת פרס ישראל, ששיריה הם נכסי צאן ברזל.
הטיול: באיזור הגליל התחתון והכנרת.

אהוד מנור: הסולידי,שאין לו ארץ אחרת גם אם אדמתו בוערת! הטיול: בבנימינה ובאיזור חוף הכרמל .

חיים חפר וחיים גורי - משוררי הפל"מח מדן ועד אילת מלוא כל הארץ כבודם!
מסלולי הטיולים: בכל הארץ.


 קבר רחל המשוררת
קבר רחל המשוררתשייח אברק
 

 
נתן אלתרמן

בחודש אדר תש"ל, הלך לעולמו גדול משוררי א"י נתן אלתרמן.על זאת תאבל הארץ! אלתרמן עצמו, חש כי לא יוציא את ימיו, ונהג להתלוצץ בהומור שאפיין אותו,כי מכיון שנולד בתשעה באב,לא יאריך ימים.ניבא-ולא ידע את אשר ניבא!                                                    
מגוון שיריו היפים, שהפכו לנכסי צאן ברזל,עסקו כמעט בכל תחומי חיינו. כתב על כל איזור בארץ: ,,עורי הרוח עורי,יפים הלילות בכנען,לקולו של התן הסורי, בוע מצרים יען,, כך פתח בשירו ,,לילות כנען,,בו הלעיג על אוייבנו,סורים מצרים ובריטים כאחד,והילל את מנרה ש,,על צוק שומרת,, החולה ה,,מדלקת עין,, ואת תל אביב, ה,,צעירה דרוכה סומרת,יורה ת"א הליל,, ואת המדינה כולה ב,,שמלת עופרת,, 

"נראה את הקולות" במו עינינוו אוזנינו.

בעקבות שירי נתן אלתרמן ותרצה אתר

בתל אביב - ואם כבר בסביבה נבקר ברחוב שיינקין האופנתי ובשוק הכרמל הססגוני

סיורנו יעבור בתחנות השונות שבהם חי ויצר נתן אלתרמן בלב תל-אביב. בחוף הים שם נשיר שירי ים שאלתרמן כתב, בבתי הקפה שהיו לו כמו בית שני - אררט, עטרה ושלג לבנון ונספר גם את סיפור קפה כסית. נעבור ליד ביתו, נעבור ליד ביתו חברו הטוב מרדכי זעירא שגם הלחין חלק משיריו של אלתרמן, נשמע סיפור חייו המיוחד שבו הוא אוהב בגלוי שתי נשים מהן רק אחת אישתו, נספר את סיפור חייה ומותה בטרם עת (בגיל 36) של ביתו המחוננת והרגישה תרצה אתר, שכתבה שירים מקסימים, סיפורי ילדים ועוד. תוך כדי הטיול נספר על המקומות שנעבור לידם ונשיר את השירים המרגשים שכתבו אלתרמן וביתו.

נתן אלתרמן 

משורר ישראלי, חי בשנים 1910 - 1970. אלתרמן נולד בוורשה, פולין, והגיע לארץ עם משפחתו ב-1925. עם סיום לימודיו בגמנסיה "הרצליה" יצא לצרפת, בה השלים את לימודי האגרונומיה, אלא שמעולם לא ראה בעיסוק החקלאי ייעוד לעצמו.

שירתו של אלתרמן נחלקת לשתי חטיבות: שירה לירית ושירה אקטואלית המגיבה על מאורעות הזמן. השירה האקטואלית מצאה את ביטויה בשירי "הטור השביעי", שהתפרסמו אחת לשבוע בעיתון דבר וליוו את היישוב בארץ מתקופת ההעפלה, דרך הקמת המדינה ועד מלחמת ששת הימים (1967). במסגרת הטור השביעי התריע אלתרמן על עוולות ופגמים, והיה ל"מצפון האומה," כדברי בן גוריון.

שירתו הלירית מצטיינת בדימויים מפתיעים, בברק לשוני, במוסיקליות כובשת, כמו גם בדברי הגות. השפעתו על בני דורו ועל הבאים אחריהם הייתה עצומה. בשנת 1968 הוענק לו פרס ישראל. אלתרמן היה גם ממניחי הבסיס לפזמון הארצישראלי, ועשרות מפזמוניו הולחנו (בכל זאת יש בה משהו, כלניות, ועוד ועוד). הוא כתב גם מחזות, והיה אחד המתרגמים הטובים והפוריים ביותר שידעה הספרות העברית.

בין ספריו החשובים: עיר היונה, כוכבים בחוץ, שמחת עניים. שירי הטור השביעי, והמחזה פונדק הרוחות. בין תרגומיו ניתן למצוא מחזות משל שקספיר (אותלו, נשי ווינזדור העליזות) מולייר (החולה המדומה, טרטיף, הקמצן, דון ז'ואן) רַסין (פדרה), כמו כן תרגם אסופת בלדות אנגליות וסקוטיות.

תרצה אתר

תרצה אתר נולדה בתל אביב בכ"ח בטבת תש"א, 27 בינואר 1941, למשורר נתן אלתרמן ולשחקנית התיאטרון רחל מרכוס. למדה בבית-ספר העממי 'תל-נורדוי' ובבית-הספר תיכון עירוני בתל-אביב. את שירותה הצבאי עשתה כזמרת בלהקת גייסות השריון. לאחר שירותה הצבאי נסעה ללמוד משחק בניו יורק אך חזרה בטרם סיימה את לימודיה. הופיעה כשחקנית בתיאטרון "הבימה", בתיאטרון הקאמרי, ובתיאטרון זווית. כתבה שירים ופזמונים למבוגרים ולילדים שזכו לפופולריות רבה. ספרה "יעל מטיילת" זיכה אותה בפרס זאב לספרות ילדים ונוער לשנת 1973. תרגמה עשרות מחזות שהועלו על במות התיאטרון בארץ. תרצה אתר הייתה ידועה ברגישותה. אביה, המשורר נתן אלתרמן, כתב לה את השיר "שיר משמר" ("שמרי נפשך") בשל דאגתו לה. עם פטירת אביה ב-1970 עמדה יחד עם מנחם דורמן בראש הועד הציבורי להוצאת כתבי נתן אלתרמן. בכ"ה באלול תשל"ז, 7 בספטמבר 1977, נהרגה בנפלה מחלון ביתה


שירה בציבור
''טיול ושיר פייסבוק

 


רוצה לקבל מידע על
הטיולים וערבי הזמר?

הרשם/י


הרשמה - ערבי שירה, ערבי זמר - איציק מלאכי

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 התחברות לחברים

ניהול אתר 2

 איציק מלאכי - מדריך טיולים, זמר, מספר סיפורים וחוקר  תולדות הזמר העברי   טל. 052-3732382    izikm2008@walla.com 
  
מפת האתר   -  ניהול